Ką reikia žinoti apie kanapių baltymų naudą?

Ekologiškas kanapių proteinas - baltymai

Kanapių baltymai – natūralaus ir sveikų baltymų šaltinis, gaunamas iš kanapių sėklų. Kanapių baltymai, kaip augalinės mitybos papildas, pasižymi įvairiomis maistinėmis savybėmis, įskaitant didelį kiekį skaidulų ir omega-3 bei omega-6 riebalų rūgščių. Šį universalų baltymų šaltinį galima rasti įvairiomis formomis, pavyzdžiui, kanapių sėklų, miltų ar proteino pavidalu, todėl jį patogu įtraukti į savo mitybos racioną.

 

Visavertis baltymas

Kanapių baltymai laikomi visaverčiais baltymais, nes juose yra visos devynios nepakeičiamosios aminorūgštys, kurių mūsų organizmas negali pasigaminti pats. Visaverčiai baltymai – tai baltymų šaltinis, kuriame yra pakankamas  nepakeičiamų aminorūgščių kiekis, todėl jie yra idealus pasirinkimas kūno audinių augimui, priežiūrai ir atstatymui palaikyti. 

 

Nacionalinės medicinos bibliotekos (NLM) duomenimis kanapių baltymų aminorūgščių profilis yra gana įspūdingas, nes apima visas 20 aminorūgščių, įskaitant devynias nepakeičiamąsias. Šios nepakeičiamosios aminorūgštys yra histidinas, izoleucinas, leucinas, lizinas, metioninas, fenilalaninas, treoninas, triptofanas ir valinas. Be to, kanapių baltymuose yra daug sieros aminorūgščių, ypač metionino ir cistino, o tai dar labiau padidina jų maistinę vertę.

 

Taip pat, kanapių baltymuose yra daug skaidulų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių tokiu kaip omega-3 ir omega-6, ir aprūpinanti svarbiausiais mineralais, tokiais kaip geležis ir magnis.

 

Nauda organizmui

Kanapių baltymai yra galingas ir gausus skaidulų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių šaltinis, todėl žmogaus organizmas juos lengvai virškina. Didelis ląstelienos kiekis kanapių baltymuose padeda pagerinti virškinimą ir apsaugo nuo vidurių užkietėjimo.. 

 

Remiantis amerikietės sertifikuotos holistinės sveikatos trenerės Annie Price, parašytu straipsniu, kuri yra baigusi mokymus Integruotos mitybos institute, kur ji išstudijavo daugiau nei 100 mitybos teorijų su geriausiais pasaulio sveikatos ir sveikatingumo ekspertais, štai keletas pagrindinių kanapių baltymų naudingų savybių: geresnė širdies sveikata, kaulų sveikatos palaikymas, storosios žarnos valymas, mažesnis potraukis cukrui ir geresnė širdies sveikata.

 

Kanapių baltymų įtraukimas į mitybą

 

Kanapių baltymai yra universalus produktas, kuris gali būti naudojamas įvairiuose patiekaluose ir receptuose. Jis gali būti įmaišytas į glotnučius ir kokteilius arba kitus skysčius. Arba kaip ingredientas kepiniuose, košėse, salotose arba užkandžiuose. Be to, jis tinka veganams ir vegetarams.

Eksperimentuodami su kanapių baltymais kepdami ir gamindami maistą, galite sukurti įvairių skanių ir maistingų patiekalų, kurie atitiktų įvairius mitybos poreikius.

 

Kaip ir su bet maisto produktų vartojimu, svarbu laikytis saugaus kanapių baltymų dozavimo ir vartojimo gairių. 

 

Apibendrinant galima teigti, kad kanapių baltymai yra visavertis ir universalus baltymų šaltinis, galintis būti naudingas sveikatai. 

Jis yra plačiai prieinamas ir yra konkurencingos kainos, palyginti su kitais baltymų šaltiniais. Praturtinkite savo mitybą sveikais ir natūraliais produktais – platūs asortimentas „Kanapių Ūkis“ e-parduotuvėje!

 

 

Ekologiškas kanapių proteinas – baltymai

Ekologiški kanapių miltai 500 g

Ekologiškos lukštentos kanapių sėklos